Telegram Üye Satın Al

Telegram nedir?

Telegram, dünyanın her yerinden insanlara metin mesajları, fotoğraflar ve videolar göndermenizi sağlayan bir mesajlaşma uygulamasıdır. Kullanımı ücretsizdir ancak çıkartmalar ve robotlar gibi ücretli özellikler de sunar.
Telegram, Pavel Durov tarafından 2013 yılında sosyal ağı VKontakte'nin (VK) izni veya bilgisi olmadan Mail.ru Group'a 1 milyar ABD dolarına satılmasının ardından Rusya'dan ayrıldığında kuruldu. Telegram'ın arkasındaki fikir, kullanıcıların hükümet gözetimi veya sansürü korkusu olmadan özgürce iletişim kurabilecekleri şifreli bir platform yaratmaktı - bu özellik, onu hükümetlerin diğer sosyal ağlara erişimi kısıtladığı İran ve Rusya gibi ülkelerde siyasi aktivistler ve gazeteciler arasında popüler hale getirdi. Muhalif gruplar tarafından kullanılması nedeniyle Facebook veya Twitter gibi ağlar." Telegram Üye Satın AlTelegram Üyesi Olmanın Faydaları

Telegram, dosya paylaşımı ve sesli aramalar da sunan bulut tabanlı bir anlık mesajlaşma hizmetidir. Android, iOS ve Windows Phone cihazlarının yanı sıra masaüstü bilgisayarlarda kullanılabilir.
Uygulamanın, onu diğer mesajlaşma uygulamalarından farklı kılan bir dizi avantajı vardır:

  • Anlık mesajlaşma ve grup sohbetleri - Telegram'ın güvenli şifreleme teknolojisini kullanarak tek seferde 100 kişiye kadar olan bireylere veya gruplara özel mesajlar gönderebilirsiniz. Uygulama ayrıca, herkesin kanal sahibi tarafından gönderilen mesajları okuyabileceği (ve muhtemelen yorum yapabileceği) genel kanallar oluşturmanıza olanak tanır.
  • Dosya paylaşımı - Dosyaları, önce başka bir şey indirmenize gerek kalmadan (bazı diğer hizmetlerin aksine) bu uygulamanın arayüzü aracılığıyla doğrudan bilgisayarınızdan veya akıllı telefon/tablet cihazınızdan göndererek başkalarıyla paylaşabilirsiniz. Bu, belki de iyi bir internet bağlantısının bulunmadığı yurt dışına seyahat ettikleri için her zaman erişimi olmayan, ancak yine de doğal afetler gibi acil durumlarda en acil ihtiyaç duyulduğunda erişim isteyen farklı konumlardaki kullanıcıların işini kolaylaştırır. ve benzeri...

Telegram'a Nasıl Katılırım?

  1. Telegram uygulamasını indirin
  2. Bir hesap oluşturun ve giriş yapın
  3. Kişilerinizi bağlayın

Telegram'ı Farklı Platformlarda Kullanmak

Telegram birçok farklı platformda mevcuttur. Masaüstünüzde ve web tarayıcınızda, ayrıca Android ve iOS cihazlarınızda kullanabilirsiniz. Yeni bir hesap için kaydolmayı gerektirmeyen resmi uygulamaya bir alternatif arıyorsanız, Telegram X mükemmel bir seçimdir.

Telegram Kanalları ve Botlar

Telegram Kanalları ve Botlar
Telegram kanalları, en son haberler ve bilgilerden haberdar olmanın harika bir yoludur. Hava durumu güncellemelerini almak veya Amazon ürünlerinde en iyi fırsatları bulmak gibi faydalı hizmetler sağlayan botlar da ekleyebilirsiniz. Bir kanal oluşturmak için:

  1. Tarayıcı pencerenizde https://telegram.org/botfather adresine gidin , ardından ekranınızın sağ alt köşesindeki "Yeni Bot" seçeneğine tıklayın
  2. Botunuza bir ad verin ("Haber Kanalım" gibi) ve İleri'ye tıklayın
  3. Bu botu yalnızca kendiniz için mi yoksa herkesin görebilmesi için herkese açık olarak mı istediğinizi seçin; ardından katılmadan önce bir davet koduna ihtiyaç duyup duymayacaklarını seçin

İş için Telegram'ı Kullanma

Telegram, iş için kullanılabilecek güvenli bir mesajlaşma platformudur. Hizmet, şifreli iletişim sunarak, verilerini meraklı gözlerden koruması gereken şirketler için ideal hale getirir.
Telegram ayrıca, müşteri hizmetleri veya ekip işbirliği gibi görevleri otomatikleştirmenize izin veren yerleşik bir bot platformuna sahiptir.

Telgraf Güvenlik Özellikleri

Telegram'ın güvenlik özellikleri, bu kadar popüler olmasının ana nedenlerinden biridir.